Kanada Çift Diploma Programının Avantajları

ROSEDALE AKADEMİ’DE ALACAĞINIZ KANADA  ONTARİO (OSSD)  DİPLOMASI NIN AVANTAJLARI

Öğrencilerin, yerel diplomalarına ek olarak uluslararası bir diploma almalarının birçok faydası vardır. Bu avantajlar şunları içerir: Uluslararası bir lise diploması ile Uluslararası üniversitelerde okumak için mükemmel bir akademik hazırlık sağlar.

Rosedale Akademi Online dersleri ile alınan OSSD, İngilizce konuşulan üniversitelerde akademik başarıya temel oluşturan yerel diploma programlarından farklı bir öğrenme modeli kullanır. Seçtiğiniz akademik alanda kendi dilinizde değil, İngilizce ile tamamlamanız akademik İngilizce becerilerinizi geliştirir. Matematik, İşletme ve Fen derslerini İngilizce alarak almanız sizi uluslararası üniversitelere daha hazır hale getirir.

Üniversitede başarılı olmak için gereken özel becerileri (araştırma becerileri, akademik beceriler, sunum becerileri ve eleştirel düşünme becerileri) edinerek uluslararası üniversitelere girmenizi sağlar. Yerel lise diploması alırken temel dersler alırsınız. Ancak Rosedale akademide kabul edilmek istediğiniz üniversite bölümüne yönelik özel dersler alırsınız. Böylece, dünyadaki en üst düzey üniversitelere giriş yapmak ve daha fazla burs almak için becerilerinizi geliştireceksiniz.

Çift diploma

Rosedale Akademide yerel lisenize ek olarak dersler alırsınız. Böylece hem yerel hem de OSSD Diploması alabilirsiniz. Böylece hem yerel, hem de uluslararası üniversitelere başvurabilmeniz için için iki diploma sahibi olursunuz. Şunu anlamak çok önemlidir: Ontario Lise Diploması, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerce kabul edilmiştir. Rosedale Akademiden alacağınız diploma, üniversiteye kabul edilme sürecinde değerlendirmede Kanadalı Kanada diplomasına sahip bir öğrenci gibi kolaylıkla Kanada üniversitelerine başvurmanızı sağlar. Yerel diplomaları ile üniversitelere başvuran öğrenciler transkriptlerini ve ek doğrulama belgelerini Kanada’daki üniversitelere sunmak zorundadır. Bu da başvuru sürecini daha uzun ve daha pahalı hale getirir. OSSD ile üniversiteye başvurduğunuzda bu sorunlar olmaz. İngiltere ve Avustralya’da ise uluslararası öğrencilerin akademik çalışmalarına başlamadan önce pahalı ve stresli A-LEVEL dil sınavlarını veya üniversite hazırlık programlarını tamamlamaları gerekmektedir. OSSD ile A-LEVEL sınavlarına girmeniz gerekmez ve üniversitedeki akademik programınıza başlamadan önce 1 yıllık pahalı bir üniversite hazırlık programına girmeniz gerekmez.

ABD’de; OSSD Kanada diplomasına sahipseniz birçok Amerikan üniversitesi SAT sınavına girmeden başvurabilirsiniz. Singapur’da, 12. Sınıf İngilizce OSSD kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerin kabul için IELTS veya TOEFL sınavına girmeleri zorunlu değildir. Bunlar OSSD programının birçok yararından bazılarıdır.