Advanced Akademi Hakkında

Advanced Akademi ile Kanada OSSD diploması sahibi olun. Ortağımız Ortağımız Advanced Akademi, dünya standartlarında Ontario müfredatını bugünün küresel, dijital öğrencilerine sunan uluslararası eğitim lideri bir şirkettir. Çok kültürlü Toronto’da bulunan Advanced Akademi, öğrencilere Kanada eğitimini küresel olarak sunmak için üst düzey uluslararası kurumlarla ortaklık içinde bulunan başarılı bir geçmişe sahip, küresel çapta saygın bir kurumdur.

Advanced Akademi, eğitimde inovasyonu benimseyen anlayışı ile öğrencilerini yaşam boyu öğrenmeye ve başarıya hazırlamak için web tabanlı platformlar, farklılaştırılmış öğretim uygulamaları ve temel becerilerin geliştirilmesine yönelik sistematik bir yaklaşım kullanır.

Ortağımız Advanced Akademi ile birlikte sizi Kanada OSSD diploması sahibi yapıyoruz. Advanced ile birlikte kaliteli eğitimin sınırları aşması gerektiğine inanarak Kanada Ontario’da ve uluslararası çapta 3.000 kadar  öğrenciye eğitim vermek için dünya çapında eğitim tutkusuyla dolu partner kurumlarla çalışmaya devam ediyoruz. Tutkulu öğrencileri bizimle çevrim içi olarak çalışmaya https://www.studyonlineincanada.ca/ adresinden davet ediyoruz. Eğer Kanada OSSD Diploması almak için tutkulu bir öğrenci iseniz, ortağımız Advanced Akademi ile birlikte sizden haber almak ve eğitim-öğretim ve dijital teknolojide yeni sohbetler başlatmak için sabırsızlanıyoruz.

Advanced Akademi'nin Avantajları

Kendi Evinizden Uluslararası Kanada Diploması

Çift Diploma Programına kayıt yaptıran öğrencilerimiz, bulunduğu şehirden ayrılmadan dünyanın en iyi 5 uluslararası lise programından biri olan bizimle Kanada OSSD diploması alabilirler.

Kanada Üniversitelerine Giriş Yolu

Uluslarası pekçok üniversite ortağımız Advanced Akademi’nin eğitim kalitesini ve mezunlarının başarısını kabul eder.  ve kayıtlı tüm öğrencilere doğrudan kabul yolu ile “Ön Kayıt” teklif etmektedir.

Advanced Akademi ile anlaşmalı üniversiteler, ESL programı sayesinde mezun öğrencilerden IELTS / TOEFL gibi standart dil test puanlarını istemiyorlar.

Üniversite İçin Temel Becerileri Kazanın

Programlarımız, lise ve yüksek öğrenimde başarılı olmanız için gereken akademik becerileri sağlamak için yaşamın içinden örnekler, etkileşimli medya, problem setleri ve etkinliklerle tasarlanmıştır.

 

Mükemmel derecede eğitimli öğretmenlerimizle İngilizce öğrenerek, küresel üniversite programlarına daha iyi hazırlanacaksınız.

Üniversiteye Gitmeye Hazırolun

Advanced Akademide hazırlık sürecinde aldığınız  ingilizce hariç 6 ders ile OSSD lise diploması hak eden bir öğrenci olarak SAT ya da A-Level standart testlere girmeden uluslararası üniversitelere başvurabilirsiniz.

 

Uluslararası tanınan OSSD müfredatına dayanan programımız sayesinde başta Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere olmak üzere   herhangi bir ülkenin üniversitelerine kolaylıkla girebiliyorsunuz.

Sürekli Rehberlik ve Danışmanlık

Bir üniversiteyi kazansanız bile Advanced Akademiden rehberlik ve danışmanlık almaya devam edeceksiniz.

 

Bireysel Büyüme Planımız (IGP) kariyer hedefleri geliştirmenize, yıl içindeki ilerlemenizi izlemenize ve başarılı olmanız için rehberlik ve destek sağlamanıza yardımcı olacaktır.

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLAR

Advanced Akademi Müfredatı

OSSD Diploması, Kanada’daki Ontario Eğitim Bakanlığının verdiği uluslararası kabul görmüş bir lise diplomasıdır. Ontario Eğitim Bakanlığı müfredatı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatından dünya çapındaki eğitim sistemlerini değerlendiren uluslararası bir çalışma olan “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” (PISA) tarafından dünyanın en iyi 5 eğitim sisteminden biri olarak kabul edilmiş ve sürekli olarak değerlendirilmektedir.

Advanced Akademiden aldığınız OSSD diploması ile uluslararası üniversitelerde eğitime hazırlanabilirsiniz. Advanced Akademiden aldığınız İngilizce Matematik, Fen ve İşletme dersleri alarak eleştirel düşünme, araştırma ve akademik becerilerinizi geliştireceksiniz. Global olarak tanınan Kanada OSSD diploması ile Avustralya, Kanada, İngiltere ve ABD’deki İngilizce eğitim yapan üniversitelere başvurabileceksiniz.

Advanced Akademi ile işbirliği içinde bulunan üniversitelere doğrudan girmeye hak kazanacaksınız. En iyi uluslararası üniversitelerden burs alabileceksiniz. Dünyada 3000’den fazla öğrencisi olan Advanced Akademi, OSSD Diploması almak isteyen öğrenciler için en önemli seçenektir. Advanced mezunlarının % 96’sı dünyadaki en iyi üniversitelere kabul edilmiştir.

Kanada’da standart OSSD Diploma programı

Kanadalı bir öğrencinin “Ontorio Lise Diploması” alabilmesi için 30 kredi (18 kredi zorunlu ders + 12 kredi seçmeli ders) toplaması, Ontario Secondary School Literacy Test (OSSLT)’ini geçmesi ve 40 saatlik toplum hizmeti görevini tamamlamaları gerekmektedir. Toplum hizmeti görevi 9. ve 10. sınıfta en fazla 40 saat, 11. sınıfta 20 saat, 12. sınıfta 10 saat olabilmektedir. Kanada eğitim sistemine göre, üniversiteye geçişte öğrencilerin akademik başarıları kadar katılmış oldukları toplum hizmetleri, gönüllülükler de büyük önem taşımaktadır.

 Advanced Çift Diploma Programı

Advanced Akademi ile yaptığımız anlaşma ile kendi okulunuzdaki dersler saydırılarak sadece 7 ders alarak OSSD Diploması alabileceksiniz. Bunun için:

1 – Devam etmek istediğiniz üniversite programına göre akademik akışınızı seçin.

2 – Advanced yerel okul derslerinizi gözden geçirecek ve almanız gereken OSSD kurslarını seçecektir.

3 – OSSD diplomasını almak için programlarımızı, Ontario Literacy Test ve Topluluk Liderliği hizmetini tamamlayın.

Öğrenciler ayrıca, yerel eğitim sağlayıcısının gözetimi altında Ontario Literacy Testini ve topluluk liderlik hizmetlerini tamamlayacaktır. 1 yıllık programda, öğrenciler 12. Sınıfta 7 dersi tamamlarlar. 1 yıllık program, yalnızca ulusal diploma okullarında başarılı olan ve belirli bir ingilizce seviyesi olan öğrencilere önerilir.

Evet. Advanced Academy, Ontario, Canada eyaletinde kayıtlı, online eğitim veren çevrimiçi bir lisedir. Advanced Academy, Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenmektedir ve Ontario’daki tüm devlet okullarında ve özel okullarda öğrenciler tarafından alınan dersleri vermeye yetkilidir.

Kanada Ontario’da kayıtlı bir lise olarak (BSID: 668728), Advanced Academi tarafından verilen krediler, Kanada Ontario’daki herhangi bir devlet okulu veya özel okuldan alınan derslerle aynıdır ve tüm dünyadaki tüm üniversiteler ve yüksek okullar tarafından tanınır.

Kendi ülkenizden aldığınız dersler (krediler), Öncelikli Öğrenme Değerlendirmesi ve Tanıma (PLAR) adı verilen resmi değerlendirme ve kredi verme süreci yoluyla aktarılır. Advanced’in Rehberlik Ekibi, öğrencinin kendi ülkesinden aldığı  transkriptini gözden geçirecek ve öğrencinin Kanada OSSD Diploması alması olması için Ontorio Milli Eğitim Bakanlığına gönderecektir. 

Evet. Advanced Academi, Kanada Ontario eyaletinde kayıtlı bir Lisedir. Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenir. BSID numarası (668728) olarak verilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: Private Schools Ontario.

Kanada OSSD lise diploması uluslararası olarak tanınan bir diplomadır, bu yüzden Advanced Akademiden bir OSSD diploması ile mezun olan öğrenciler dünya çapındaki tüm üniversitelere başvurabilirler.

Advanced Academy'nin Kursları Hakkında

Advanced OSSD çift diploma programı çevrim içi bir programdır. Öğrenciler dersleri uzaktan tamamlar. Tüm ödevler Kanada’da Advanced Akademide Ontario sertifikalı bir öğretmen (OCT) tarafından verilir. Özel ders ve rehberlik desteği için ülkenizdeki yerel koordinatörlere ulaşabilirsiniz.

Tüm öğretim materyalleri (gerekli okumalar, ödevler, projeler), orta öğretim okullarında deneyimli ve Ontario Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı hakkında profesyonel öğretmenler tarafından tasarlanır. Advanced Akademi’de çevrim içi ders kitapları da dahil olmak üzere tüm kurs materyalleri  mevcuttur. Ders metniniz, etkileşimli çoklu ortam kaynakları ve uygulamalı problemler çevrim içi öğrenme yönetim sistemimizden 24 saat ulaşabilirsiniz.

Tüm dersler tamamen çevrimiçi eğitim platformumuz aracılığıyla verilmektedir. Bu kullanımı kolay platform, tüm dökümanları bulabileceğiniz yerdir:

Bu dökümanlar:

  • İnteraktif aktiviteler
  • Ders Videoları
  • Ödevler, şeklindedir.

Çevrimiçi eğitim platformumuz ödevlerinizi göndereceğiniz, çevrimiçi sınavları ve proje ödevlerinizi tamamlayacağınız ve öğretmenlerinizden geri bildirim alabileceğiniz yerdir.

Advanced Akademi, günümüz küresel, dijital nesil lise öğrencileri için özel olarak tasarlanmış ilgi çekici kurslar sunmaktadır. Vaka çalışmaları, sanal laboratuvarlar, problem setleri, simülasyonlar ve laboratuvar raporları sayesinde programlarımız, öğrencilerin tüm ders materyallerini aktif olarak öğrenmeleri için zengin multimedya içeriğini içerir. Her ders 110 saattir. Değerlendirmeler % 70 ödev ve % 30 final projesi / sınavını içermektedir.

Advanced Academi final sınavları, Advanced Akademi kontrolünde, yerel eğitim ortağından onaylı bir gözetmen eşliğinde tamamlanır.