Kanada Lise Diploması - Çift Diploma Programı

Kanada Lise Diploması (OSSD): Advanced Academy OSSD diplomasını Advanced Academy işbirliği ile sunmaktadır. Çift diploma programında, belirli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler, 1 yıllık bir program içinde Kanada Lise Diploması (OSSD) alabilmektedir.  Öğrenciler 11. ve 12. sınıfta 1 yıllık Çift Diploma programına kayıt yaptırabilirler.

Program basit bir yol izler:

1 – Devam etmek istediğiniz üniversite programına göre akademik akışınızı seçin.

2 – Advanced Academy yerel okul derslerinizi gözden geçirecek ve almanız gereken OSSD dersleri seçecektir.

3 – OSSD diplomasını almak için dersleri, “Ontario Literacy Test ve Topluluk Liderliği” hizmetini tamamlayın.

Öğrenciler ayrıca, yerel eğitim sağlayıcısının gözetimi altında “Ontario Literacy Testini ve topluluk liderlik hizmetlerini” tamamlayacaktır. 1 yıllık programda, öğrenciler 12. Sınıfta ingilizce dahil 7 dersi tamamlarlar. 1 yıllık program, yalnızca Türkiye’de başarılı olan ve belirli bir İngilizce seviyesi olan öğrencilere önerilir.

KANADA LİSE DİPLOMASI PROGRAMI YOL HARİTASI

Bölümünü Seç

-Mühendislik & Fizik 

-Sağlık & Çevre Müh. 

-Matematil & İktisat 

-İşletme -Sosyal Bilimler

Online 7 Ders al

-12. Sınıfta Online 7 Ders

-Ontario Okuryazarlık Testi

-Topluluk Liderliği Hizmeti

Üniversiteye Giriş

-Partner Üniversitelerde Ön Kabul

-Üniversiteye Giriş Ganışmanlığı

-Üniversite Burs Başvuru Desteği

KANADA LİSE DİPLOMASI DERS İÇERİKLERİ

Pre-Medical SciencesEngineeringArchitectureBusiness Mgmt.
ENG4U (English)ENG4U (English)ENG4U (English)ENG4U (English)
SBI4U (Biology)SPH4U (Physics)SPH4U (Physics)MDM4U (Data Mgmt.)
SCH4U (Chemistry)SCH4U (Chemistry)MHF4U (Adv. Functions)MHF4U (Adv. Functions)
MHF4U (Adv. Functions)MHF4U (Adv. Functions)MCV4U (Calculus)MCV4U (Calculus)
MCV4U (Calculus)MCV4U (Calculus)  

Kanada Lise Diploması (OSSD) Hakkında

Kanada Lise Diploması veren Ontario Lise Müfredatı (OSSD); PISA verilerine göre Dünyanın en iyi 5 uluslararası akademik lise programından biridir.

Advanced Academy olarak Kanada, Ontario’da bulunan Advanced Akademi (BSID # 668726) ile ortaklaşa sunduğumuz Çift Diploma programında her bir ders, yalnızca önemli kavramları tanıtmakla kalmaz. Kanada Lise Diploması veren bu programlarda aynı zamanda öğrencilerin başarılı olması için gereken temel akademik becerileri geliştirmek amacıyla, yaşamın içinden, etkileşimli multimedya, alıştırmalar ve işbirlikçi etkinliklerin eşsiz bir harmanlama ile verilmektedir.

Programa başvuru sırasında öğrencilerin İngilizce dil becerileri, akademik hedefleri ve ilgi alanları önemli kriterler olarak dikkate alınır. Öğrencinin hedefleri, ilgi alanları, akademik geçmişi, dil yeterliliği ve okullardaki kontenjanların müsaitlik durumu yerleştirme esnasında göz önünde bulundurulur.

“21. YÜZYIL KARİYERLERİ İÇİN ÖZENLE HAZIRLANMIŞ BİR ÖĞRENME DENEYİMİ”

Kanada, Ontario’da bulunan Advanced Akademi (BSID # 668726) ile ortaklaşa sunduğumuz Kanada Lise Diploması (OSSD) programı, öğrencilere Türkiye’den ayrılmadan eğitim almalarını sağlıyoruz. Bu süreçte Kanada’da bulunan veya dünyanın en  gelişmiş ülkelerinden gelen meslektaşlarımızla sizlere eşlik ederek üniversiteye hazır olmanızı sağlıyoruz.

Advanced Akademi ile olan ortaklığımız sayesinde, Kanada Ontario’da bulunan, Kanadalı bir öğrencinin başvuracağı tüm burslara başvurabileceksiniz. Programımızı tamamlayarak Dünya çapında kabul görmüş uluslararası üniversitelere girmenizi sağlayacak olan Kanada Lise Diplomasını (OSSD) almaya hak kazanacaksınız.

Kanada Lise Diploması (OSSD) Programı ile öğrencilerimize yüksek akademik standartlar ve çeşitli öğrenme alanları, ders dışı etkinlikler ve öğrencinin sorumluluk almalarını temel alan melez bir Kanada programı sunuyoruz.

Bu program içinde öğrencimizi eleştirel düşünmeye, akademik ve profesyonel yeteneklerini artırmayı hedefliyoruz. Ontorio Kanada Lise Diplomasını (OSSD) alan öğrencilerimizin Kanada’da ve dünyanın en iyi üniversitelerine yerleşmesine öncülük edeceğiz.

 • 10 AYLIK SÜREÇ
 • 7 ONLİNE DERS 
 • 110 SAATLİK DERSLER

Ontario Kanada Lise Diploması, çift diploma programında her bir kurs öğrencilerin lise ve üniversitede başarılı olması için gereken temel akademik becerileri geliştirmek amacıyla, gerçek yaşamın içinden, etkileşimli multimedya, alıştırmalar ve işbirlikçi etkinliklerin eşsiz bir harmanıyla oluşturulmuştur.

SORULAR ve CEVAPLAR

“21. yüzyıl kariyerleri için özenle hazırlanmış bir öğrenme deneyimi”

 1. KALİTELİ BİR EĞİTİM

Öğrencilerin Kanada’ya gelmeyi tercih etmelerindeki en büyük nedenlerinden biri Kanada eğitim kalitesidir. Kanada diploması, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya veya İngiltere’den birine eşit olarak kabul edilir ve Kanada üniversiteleri sürekli olarak uluslararası sıralamalarda iyi sonuç verir. Aslında, 2016’daki bir çalışmada, dünyanın en iyi 50 üniversitesinde üç Kanada üniversitesi yer aldı.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Kanada kurumu var. Bir üniversiteye, koleje veya meslek okulundan diploma alsanız da fark etmeyecektir; Kanada eğitiminin dünya standartlarında olduğuna hiç şüphe yoktur.

 1. UYGUN MALİYET

Yurt dışında eğitim maliyeti çoğu öğrenci için en önemli zorluktur. Kanada’da okuyan uluslararası öğrenciler; yerel öğrencilere göre daha yüksek öğrenim ücretleri ödemek zorunda. Ancak, bu ücret diğer ülkelere göre daha azdır. Uluslararası bir öğrencinin Kanada lisans derecesi için yıllık ortalama öğrenim ücreti 2014’te 16.746 USD idi. Bunu ABD (24,914 ABD doları), Avustralya (24,081 ABD Doları) veya Birleşik Krallık (21,365 ABD Doları) ile karşılaştırın.  

Kanada’da yaşam maliyeti uluslararası öğrenciler için diğer ülkelere kıyasla fazlasıyla uygundur. 2014 yılında, Kanada’da uluslararası öğrenciler için yılda yaşam ortalama maliyeti $ 13.021 USD oldu. Ortalama yıllık yaşam maliyetini ve ortalama yıllık öğrenim ücretlerini göz önünde bulundurulduğunda, Kanada açıkça en uygun seçenektir.

 1. OKURKEN ÇALIŞIN

Kanada nispeten uygun ücretli bir seçenek olsa da, yurt dışında eğitimin pahalı olduğunu hiç şüphe yok. Neyse ki, Kanada’daki uluslararası öğrencilere, yaz tatili gibi dönemlerde – okul koşulları ve tam zamanlı (30 saat/hafta) sırasında- haftada 20 saate kadar çalışma fırsatı vardır. Öğrencilerin çoğu  üniversite  bölümlerinde ve kampüste olup çalışma izni gerektirmeden çalışabilirler.

 1. GÜVENLİK

Öğrencilerin Kanada’ya gelmeyi tercih etmelerinin bir başka büyük nedeni kişisel güvenliktir. Yurt dışında eğitim endişe uyandırabilir, özellikle arkadaşlarınızı ve ailenizi geride bırakıyorsanız. “Ekonomi ve Barış Enstitüsü” 2016 yılında dünyanın en huzurlu ülke olarak Kanada  8. sırada yer aldı. Diğer birçok ülkenin aksine, Kanada konum açısından oldukça izole şeklindedir. Üç tarafı okyanuslar tarafından çevrilidir ve sadece ABD ile bir sınırı vardır.

Kanada demokratik olarak seçilmiş bir hükümete sahiptir. Kanada’da yaşayanların temel hak ve özgürlükleri; Kanada hak ve özgürlükler şartı ile korunmaktadır. Kanada, hoşgörülü ve ayrımcı olmayan bir toplum olarak haklı bir uluslararası üne sahiptir. Göçmenler Kanada’nın tüm nüfusunun beşte birini oluşturuyor. Kanada yasaları, tüm insanların ayrımcılıktan korunmasını sağlıyor.

 1. GÖÇ SEÇENEKLERİ

Yurt dışında eğitim genelde geçici bir yaşam durum oluşturur; mezun olduğunuzda ülkenize dönmeniz gerekir. Kanada  hükümetinin; uluslararası öğrencileri teşvik etmek için eğitim sonrasında daimi ikameti kolaylaştıran programları vardır.

Mezuniyet sonrası çalışma izni gibi seçenekler; mezunları Kanada’da kalmak ve mezuniyet sonrası çalışma izni almak ve onlara Kanada’da iş deneyimi elde etmeleri için fırsat verme gibi seçenekleri vardır.

2017 yılında, Kanada, üniversite, kolej ve lise dahil tüm seviyelerde toplam 494.525 uluslararası öğrenci okuyordu. 

Öğrenciler Yurtdışında karşılanabilirlikle ilgili endişeler. Ancak Kanada yabancı öğrencileri bir anlamda kollarını açarak  karşılar ve kalmaya teşvik eder. 

Kanada lise eğitimini sürdürmek için en iyi ülkelerden biri ve OSSD diploması; uluslararası kabul görmektedir. Ülke her yıl yurt dışından binlerce öğrenci çekiyor. Kanada’da bir lise veya üniversiteden alınan diploma; ABD, Avustralya ve diğer Avrupa ülkelerine eşdeğer kabul edilir.

Kanada’da lise ve Lise Diploması

Çocuğunuzla Kanada’ya mı geliyorsunuz yoksa lise değişim programı için çocuğunuzu Kanada’ya mı göndermeyi düşünüyorsunuz? Her ikisi tercih de çocuğunuzun güvenli ve destekleyici bir ortamda dünya standartlarında bir Kanada Lisesi Diploması almasını sağlar.

Ortaokuldan sonra lise Quebec hariç eyaleti hariç 9. sınıftan başlar ve 12. sınıfta biter. Kanada Lise diploması alan öğrenciler üniversiteye veya Yüksekokullara gider.  

Kanada’da lise Diploması, kaliteli eğitim

Kanada Lisesi Diploması Uluslararası geçerlidir. Kanada, dünyadaki öğrenci başarısının en iyi olduğu ülkelerden biridir. Bu yüzden lise eğitimi için mükemmel bir tercihtir. Aslında, çocuğunuzu Lise Eğitimi için Kanada’ya göndermek, onları yüksekokul veya uluslararası üniversitelere hazırlamanın en iyi yollarından biridir.

Kanadalı gençler dünyanın en iyi eğitimli nesli arasındadır. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) dünya çapında eğitim sistemlerini gözden geçirmekte ve sıralamaktadır. En son aldığı değerlendirmede, Kanada okuma ve anlamada 2. matematik 10.  ve fen bilimlerinde 7. sıradadır.  Ayrıca dünya genelinde lise eğitiminde 2. sıradadır. .

Eğitimde mükemmelliğe gelince, Kanada şu anda en iyi 15 lise programı arasında 3. Sırada yer almaktadır. Bu Kanada lise eğitim sisteminin kalitesinin en güçlü göstergesi olarak kabul edilmektedir. Başarı Kanada Lisesi öğretmenlerine atfedilebilir. Kanadalı öğretmenler en az lisans derecesi ve 1 yıl uygulamalı öğretmen eğitimi alırlar. Birçoğu yüksek lisans yapmaya devam ediyor. Öğretmenlerin sürekli mesleki eğitim ve kişisel gelişim yoluyla becerilerini düzenli olarak geliştirmeleri gerekmektedir.

Kanada’da lise Okumak

Kanada Lisesi Diploması tek müfredata bağlı değildir. Kanada’da eğitim bakanlıkları 10 eyalet ve 3 bölgeye ayrılır. Her eyalet ve bölgede eğitim, genellikle Eylül ayında başlayıp Haziran ayında biter. Okullarda eğitimler genellikle pazartesiden cumaya kadar sabah 8’den akşam 3’e veya daha geç saatlere kadar sürer. Bazı öğrenciler yaz okuluna devam ederler. Bu, okul döneminde başarısız oldukları bir kursu tamamlamaları gerektiğinde olur.

Eğitim, Kanada devlet okulu sistemindeki tüm öğrenciler için ücretsizdir. Lise öğrencileri, eyalet veya bölgeye bağlı olarak 16 veya 18 yaşına kadar okula devam eder.

Kanada Devlet liseleri

Kanada’da birçok devlet lisesi artık uluslararası öğrencileri programlarına kabul etmeye ve Kanada Lise Diploması vermeye başlamıştır. Devlet tarafından finanse edilen okullar, standart bir müfredat veya çalışma programı ile seçilmiş okul kurulları tarafından yerel düzeyde yönetilir. Neredeyse tüm devlet okullarında karma eğitim vardır, sınıflarda kız ve erkek öğrenciler birlikte eğitim görürler. 

Kanada’ya Lise eğitimi ve Kanada Lisesi Diploması almak için gelen uluslararası öğrenciler İngilizce, Fransızca veya her ikisinde de eğitim almayı seçebilirler. Bazı iller din eğitimi içeren ayrı bir okul sistemi sunmaktadır. Bu devlet eğitim sisteminin bir parçasıdır ve herkese açıktır.

Birçok anne-baba çocuklarını yurtdışında eğitim almak Kanada’ya göndermektedir. Bunu siz de yapabilirsiniz. Öğrenciler Kanadalı ailelerle yaşar, kültürü öğrenir, ömür boyu sürecek anılar biriktirir ve aynı zamanda olağanüstü bir eğitim kazanır.

Kanada Özel liseler alternatif seçenekler sunar

Kanada’da özel liseler de vardır. Bu liseler eğitim için ücret alırlar. Özel okullar eyalet veya bölgedeki devlet okullarıyla aynı müfredatı uygular. Bu okulların öğrencileri devlet okulunda okuyan öğrencilerle aynı dersleri tamamlarlar.

Özel okullardaki sınıf mevcutları genellikle öğrencilerin özel programlamadan yararlanabileceği devlet okullarından daha küçüktür. Bazı özel okullarda standart okul konularının yanı sıra dini bir program da vardır. Bu özel okullar sadece erkekler ya da sadece kız öğrenci alırlar.

Kanada’da Özel liseler, yatılı okullar (tesis içi konaklama birimleriyle), alternatif okullar, uluslararası lisans programları ve özel spor programları veya öğrenme engelli öğrenciler için, şeklinde gruplara ayrılır.

Kanada Lisesi Diploması maliyeti

Devlet Liseleri Kanada’da ülke sakinleri için ücretsizdir. Özel okullarda daha yüksek olmasına rağmen Birçok okul, yılda yaklaşık 8.000 CAD ile 14.000 CAD arasında değişen uluslararası öğrenciler için ücret almaktadır. Uluslararası öğrencilerin ücretini, teyit etmek için lütfen çocuğunuzun gitmesini istediğiniz okula danışın.

Bazen okullar, çocuğunuzun spor kulüpleri, okul takımları veya okul gezileri gibi ekstra etkinliklere katılması için küçük ücretler alır. Lisede, birçok öğrenci okula kendi öğle yemeğini getirir. Bazı okullar çocuğunuzun yemek satın alabileceği kafeteryalar veya sıcak öğle yemeği programları sunar.

Kanada Lisesi Diploması gereksinimleri

Kanada’da bir liseye girmek için çocuğunuzun sahip olduğu başarıları ve belgeleri göstermesi gerekebilir:

 • Kanada’daki sınıf seviyelerine karşılık HANGİ DERSLERİ ALDI
 • Yeterli dil becerileri(İngilizce veya Fransızca)
 • Kendi ülkelerinden karne, diploma, transkript

Bir Kanada okulunu tanımlamak ve daha sonra okulunuzun uluslararası öğrenciler için belirlediği gereksinimleri belirlemek için bu ulusal okul yönetmeliğini (kamu ve özel) kullanın.

Kanada Liselerine Kayıt nasıl yapılır?

Çocuğunuzu bir devlet lisesine kaydetmek ve Kanada Lisesi Diploması almasını istiyorsanız yerel bir okul yönetim kurulu ile iletişime geçin. Bu kurullar genellikle yeni öğrencileri değerlendirir, böylece öğrenci doğru sınıfta derslere başlayabilir. Okul, çocuğunuz akademik derslere başlamadan yetersizse önce ücretsiz İngilizce veya Fransızca dil dersleri verebilir. Çocuğunuzu özel bir liseye kaydetmek için doğrudan o okula başvurun.

Bazı devlet okullarına başvuru için son tarihler olabilir. Bu, özel okullar için de geçerlidir.