Rosedale Akademi Avantajları

Niçin Rosedale Academy?

Rosedale Academy’nin merkezi Toronto, Ontario, Kanada’dadır. Rosedale Academy, Kanada’daki Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenen özel bir Ontario çevrimiçi lisesidir.  668728 BSID Bakanlığı sertifika numarasına sahiptir. Rosedale Academy, 21. yüzyılın dijital e-öğrenme eğitim teknolojisi ile dünyanın her yerinden öğrencilerin kendi ülkelerinden ayrılmadan Kanada’da eğitim almalarını sağlar. Ontario lise müfredatını uygulama konusunda uzmanlaşmıştır. Rosedale Academy’nin dünya çapında Brezilya, Çin, Madagaskar, Nijerya, Peru ve Vietnam’da Rosedale özel programlarını sunan 30’dan fazla ortağı vardır. Rosedale Akademide 3.000’den fazla kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.

ULUSAL DIPLOMA’YA EK OLARAK NEDEN  ULUSLARARASI DİPLOMA ALMAYASINIZ


Öğrencilerin, yerel diplomalarına ek olarak uluslararası bir diploma almalarının birçok faydası vardır. Bu avantajlar şunları içerir:

1 – uluslararası bir lise diploması ile Uluslararası üniversitelerde okumak için mükemmel bir akademik hazırlık sağlamak. OSSD, İngilizce konuşulan üniversitelerde akademik başarıya hazırlanmak için yerel diplomadan farklı bir öğrenme modeli kullanır.

2 – Akademik İngilizce becerilerinizi, seçtiğiniz akademik alanı kendi dilinizde değil, İngilizce tamamlayarak geliştirmek. İngilizce, Matematik, İşletme ve Fen derslerini İngilizce alarak uluslar arası üniversitelere daha hazır olacaksınız.

3 – Üniversitede başarılı olmak için gereken özel becerileri edinerek uluslararası üniversitelere girin (araştırma becerileri, akademik beceriler, sunum becerileri ve eleştirel düşünme becerileri).

4 – Yerel lise diploması alırken çok çeşitli kurslar almanıza rağmen, Rosedale akademide aldığınız özel kurslar ile eğitimini almak istediğiniz üniversite bölümüne daha iyi hazırlanmak için uluslararası diploma alanında özel dersler alın. Bu programda girmek istediğiniz üniversiteye kabul edilmek için özel dersler alacaksınız.

5 – Çift diploma:Yerel ve uluslararası üniversitelere başvurabilmeniz için hem yerel yerel ve hem uluslararası diploma ile mezun olun.

6 – Dünyadaki en üst düzey üniversitelere giriş yapmak ve daha fazla burs almak için becerilerinizi geliştireceksiniz.

Diğer yazımızı okuyun  Kanada'da Lise Okumak


Ontario Lise Diploması (OSSD), dünyanın en iyi 5 lise eğitim sisteminden biridir. Her 2 yılda bir Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) bir eğitim değerlendirme sistemi, dünyadaki ülkelerden gelen eğitim sistemlerini değerlendirir ve öğrencilerin akademik performansını belirler. OSSD’yi tamamlayan Ontario öğrencileri, matematik, fen ve İngilizce derslerinde sürekli olarak yüksek değerlendirme puanları alıyorlar. OSSD, Kanada dışındaki öğrencilere kolay ulaşabilen, dünya çapında tanınan bir Kanada diplomasıdır.

Rosedale Academy, yenilikçi çevrimiçi öğrenme yoluyla Ontario Lise Derslerini ve Ontario Lise Diplomasını vermeye yetkilidir.


 TEMEL BECERİLERİ GELİŞTİREN  DERSLER

Gelişmekte olan birçok ülkede, ulusal orta öğretim müfredatı, ağırlıklı olarak konu içeriği bilgisini  veren öğretmen ve bunları ezberleyen öğrenci temeline dayanmaktadır. Bu okullarda öğretmenlerin dersleri verirler. Öğrenciler konu içeriğini ezberler ve verilen ödevlerini tamamlarlar. Öğrenciler öğretmenlerin verdikleri konuları ezberleyerek final sınavına hazırlanırlar.

Bugünün teknolojisi ile 21. yüzyılda, internet, bilgisayar ve akıllı telefonlarla yardımıyla bilgi parmaklarınızın ucunda ve içerik bilgisine rahatlıkla erişebiliyoruz. Bugünün öğrencisi, konu içeriği bilgisini ezberlemeden daha fazlasını yapmak zorundadır. Konu içeriğinin nasıl kullanılacağını öğrenmeleri ve göstermeleri gerekir. Öğrencilerin, günümüzün küresel teknoloji odaklı ekonomisinde başarılı olmak için konu içeriğini analiz etme, değerlendirme, problem çözme ve uygulama becerilerine sahip olmaları gerekir. Bu beceriler, Üst Düzey Düşünme Becerileri olarak bilinir. Rosedale Academy’nin çevrimiçi kursları, öğrenme becerileri (organizasyon, işbirliği, bağımsız ve dijital öğrenme), akademik beceriler (okuryazarlık, araştırma, matematiksel süreçler) ve daha üst düzey düşünme becerilerini (eleştirel düşünme, analiz etme, yaratma) içeren 70 temel Yüksek Dereceli Düşünme becerisinin geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır.

Dünyadaki üniversiteler bu becerileri öğrencilerinden beklemektedir. Ulusal Lise müfredatında bu becerileri öğrenmeyen birçok uluslararası öğrenci, üniversitenin ilk yılında performans ve uyum sorunu mücadelesi vermektedir. Ayrıca, öğrenciler üniversitelere başlamadan önce 1 yıllık pahalı bir hazırlık programını tamamlamaları gerekmektedir. Rosedale Academy’de kurslar küresel üniversitelerde başarı için gerekli olan Üst Düzey Düşünme Becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Diğer yazımızı okuyun  Makul Ücret İle Kanada Diploması

ONLINE ÖĞRENMELER İÇİN ETKİLEŞİMLİ VE FARKLILAŞTIRILMIŞ MULTİMEDYA İÇERİĞİ


Çevrimiçi öğrenme yoluyla Yüksek Dereceli Düşünme Becerileri geliştirmek için, her Rosedale kursları çeşitli etkileşimli ve farklılaştırılmış değerlendirme ve öğrenme teknikleri ile zenginleştirilmiştir. Bu teknikler şunları içerir: Öğrenme için güncel global etkinlikleri kullanan multimedya video içeriği, Eğitsel oyunlar, sanal bilim laboratuvarları ve matematiksel simülasyonlar yoluyla etkileşimli öğrenme etkinlikleri; Öğrencilerin konu içeriğini öğrenmesini sağlamak ve konu içeriğinin gerçek yaşam durumlarına nasıl uygulanabileceğini anlamak için benzersiz ve eğlenceli projeler, vaka çalışmaları ve ödevler.

Rosedale Academy, çevrimiçi kurslarımızın başarılı olması ve daha iyi öğrenci desteği sunabilmek için yerel eğitim ortaklarıyla birlikte çalışır. Rosedale Akademi Ortaklıkları sayesinde,  öğrencilerin kendi yerel ulusal diplomaları alması ile birlikte kendi programları ile de uluslararası diploma sağlaması amacıyla çevrimiçi öğrenme için benzersiz bir yaklaşım oluşturur. 

Rosedale Akademi eğitimleri öğrencilerin kurslarına erişecekleri, ödevlerini tamamlayacakları ve her kursta performanslarını gözden geçirecekleri öğrenme yönetim platformu ile başlar.  

Kanada’da kurs materyalini geliştiren, değerlendiren ve öğrenciler için öğrenme yönetimi platformunu güncelleyen bir Rosedale Program Yöneticisi vardır. 

Kursdaki öğrenci performansını online olarak değerlendirmeden sorumlu olan sertifikalı bir Kanadalı çevrimiçi öğretmen de bulunmaktadır. Tüm Değerlendirme ve karne notları Sertifikalı Kanadalı çevrimiçi öğretmen tarafından Kanada’da tamamlanır. Bu, uluslararası öğrenciler için Rosedale Akademi programının bütünlüğünü sağlar. 

Ülkenizde, yerel eğitim ortağı, ön değerlendirme sağlamak ve öğrencileri program için doğru derslere kaydetmekten sorumludur. Yerel eğitim ortağı ayrıca, yerel diplomaya ek olarak OSSD’Yİ tamamlayabilmelerini öğrencilerin akademik programı oluşturur ve yönetir. Yerel eğitim ortağı, ülkenizde gerçekleşen tüm sınavları denetlemek için Rosedale Akademisi tarafından da yetkilendirilmiştir.  Bu model, öğrencilerin programı başarıyla tamamlayabilmelerini ve en iyi üniversitelere başvurabilmelerini sağlar.

Diğer yazımızı okuyun  Partner Üniversitelerimiz

Rosedale Academy’deki her derste 110 saatlik akademik içerik vardır. Ontario müfredatında dersler 70% değerlendirme ve 30 % final sınavı ile değerlendirilir. Bu ölçme sistemi, final sınavının normalde %60 – %70 olduğu diğer eğitim sistemlerinden çok farklıdır.