Neden Kanada’da Lise okumalıyım?

Neden Kanada’da Lise okumalıyım? sorusunu BBC cevapladı. BBC, Kanada’yı bir “eğitim süper gücü” olarak nitelendirdi ve giderek artan sayıda uluslararası öğrencinin her yıl Kanada’da lise okuma yı seçmesi şaşırtıcı değil. Kanada Lise eğitimi büyük ölçüde herkes için eşit fırsatlara odaklanmıştır. Yabancı öğrencilere inanılmaz akademik ve sosyal destek verilir ve çeşitli özel Kanada lise eğitim programları arasından seçim yapabilir. 

Neden Kanada’da Lise okumalıyım? sorusunun cevabı: Uluslararası öğrencilerin Kanada’da Lise okumak için danışmanlık firmamız ile Kanada’da lise okumayı seçmelerinin bazı nedenleri:

 • Toronto, Ontario, Britanya Kolombiyası, Alberta, Newfoundland, Montreal ve daha fazlası dahil olmak üzere Kanada’daki şehir ve kasabalarda 50’den fazla Kanada lisesi arasından mükemmel eşleşmeyi seçmenize yardımcı oluyoruz.
 • Uluslararası öğrencilerin güvenliği ve refahı, başvuru yaptıkları andan Kanada lise eğitim programlarını tamamlayana kadar Hizmet Sözümüz tarafından desteklenmektedir.
 • Rosedale ilke Kanada Lise Eğitimi, Uluslararası Bakalorya (IB) programları, Fransız Daldırma, Spor Akademileri ve STEM, İşletme, İletişim Teknolojisi, Sağlık ve Zindelik, Turizm ve daha fazlası dahil olmak üzere yabancı öğrenciler için inanılmaz seçenekler sunuyor!
 • Birçok Kanada lisesi, İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencileri kabul edecektir.
 • Paket fiyatımıza dahil olan ve yerel personelimiz tarafından desteklenen, konuksever Kanada ev sahibi aileye sahip tek kişilik bir oda sunan bir aile yanında konaklama programı. Öğrencinin refahının tüm yönleriyle ilgileniriz.
 • Gerçek bir konaklama deneyimi! Öğrencileri her zaman İngilizce konuşulan bir aileye yerleştiriyoruz ve evde hiçbir zaman aynı milliyetten başka öğrenci yok – bu yüzden her öğrenci kişisel ilgi görüyor. 

Neden Kanada’da Lise okumalıyım? diğer sebep, Bazı yabancı öğrenciler bir yıl ya da dönem deneyimi için Kanada’ya Lise okumak için gelir; diğerleri ise Kanada’da üniversiteye hazırlanmak için uzun yıllar Kanada’da kalırlar. Kanada’da lise okumak ve ev sahibi aile programı ile her şey mümkündür.

Öğrenciler nerede yaşıyor?

Kanada Liselerinde yurtta yaşamak

 • Uluslararası öğrenciler, diğer Kanadalı ve yabancı lise öğrencileri arasında yaşar ve rehberlik ve destek sağlayan yetişkinleri denetler. Hemen yeni arkadaşlarla bağ kurmak ve inanılmaz bir topluluğun bir parçası hissetmek için inanılmaz bir fırsat. Yeni öğrenciler bir oda arkadaşı veya birkaç kişiyle eşleştirilir, Kanadalılar veya diğer uluslararası öğrenciler olabilirler. Yurtlarda, öğrencilerin konuşma, çalışma, film izleme veya oyun oynama için ortak alanları olan inanılmaz bir burs vardır. Yurtlar her zaman erkekler ve kızlar için ayrı olanaklara sahiptir.
 • Her şey yürüme mesafesindedir – yataktan sınıfa sadece birkaç dakika yürüme mesafesindedir! Dersten sonra her zaman katılacak kulüpler ve sporlar vardır ve hafta sonlarında spor etkinliklerinden gezilere, yerel müzelere veya ünlü üniversitelere, pizza partilerine ve bowling gecelerine kadar her zaman yapılacak şeyler vardır. Uluslararası öğrenciler evde ya da kültür şoku yaşadıklarında asla yalnız değildirler.
 • Yurtta yaşama hakkında en iyi şeylerden biri aslında besindir! Birçok Kanada yatılı okulu profesyonel şefler kullanır ve organik malzemeler kullanır. Hatta bazı okullar kampüste kendi ürünlerini yetiştiriyorlar. Her gün sağlıklı ve lezzetli seçeneklerden oluşan zengin bir menü vardır.

Kanadalı bir aile yanında kalmak

Bir aile yanında konakladığınızda, yaşamak için bir yerden çok daha fazlasını alırsınız! Kanada ev sahibi ailelerimiz dost canlısı ve misafirperverdir ve evden uzakta yeni yaşamınıza kültürel ve pratik olarak uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Educatius Group’un tüm ev sahibi aileleri evde ana dil olarak İngilizce konuşacağından, İngilizcenizi onlarla günlük iletişim yoluyla hızla geliştireceksiniz. Aileniz, Kanada lisenizde rahat ve kendinize güvenmenize yardımcı olmak ve sizi Kanada’daki yaşamla tanıştırmak için orada olacaktır. Ailenizin sosyal aktivitelerini paylaşacak ve hatta buz pateni veya tüp gibi yeni bir şey deneyebilirsiniz.

Kanada Aile Yanında Konaklama Ne Sağlar?

Bir liseye kabul edildikten sonra, Kanada’da Lise okumak için danışmanlık firmamız sizi okula yakın bir aile yanında bırakır. Öğrencilerimizin çoğu lise eğitiminde okula 20 dakika mesafede yaşamaktadır. Öğrenciler yürüyebilir, bisiklete binebilir, okul otobüsüne binebilir veya okula toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ya da ev sahibi aile onları kullanabilir. 

Evde, uluslararası öğrencilerin kendi tek kişilik odaları olacak. Evde, farklı bir vatandaşlığa sahip 1 uluslararası öğrenci daha olabilir. Her öğrencinin kendi yatağı, çalışma alanı, dolabı ve alanı vardır. Uluslararası öğrenciler, evin geri kalanını ev sahibi aileleriyle paylaşarak yemek, sosyal zaman, gezi ve Kanada tatillerini paylaşıyor. Varışta, öğrenciler ve ev sahibi aileler kuralları ve beklentileri birlikte gözden geçirir.  

Ev sahibi aileler, öğrencilerin Kanada’da rahat olmalarını desteklemek için oradadır – İngilizce pratik yapmalarına yardımcı olmak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak, yerel kültürü paylaşmak, soruları cevaplamak ve yardıma ihtiyaç duyduklarında onları desteklemek. Örneğin, hasta hissediyorsa öğrenciyi doktora götürmek.

Sürekli Servis ve Destek 

Kanada’daki her Kanada’da Lise okumak için danışmanlık firmamız öğrencisi Hizmet Sözümüz tarafından korunmaktadır, bu nedenle lise programınızdan mezun olduğunuz güne kadar gelmeden önce sürekli destek alacağınızdan emin olabilirsiniz. Her öğrenciye, öğrencileri ve ailelerini yönlendirmek için orada olmak ve sorunları çözmek için bir irtibat noktası olarak hareket etmek üzere öğrenci, ev sahibi ailesi ve okulla çalışan bir Kanada yerel koordinatörü atanır. 7/24 ücretsiz bir numara, acil bir durumda öğrencilerin her zaman bize ulaşmasını sağlar. 

Kanada’da Lise Programları

Uluslararası Öğrenciler için Kanada Devlet Okulları 

Kanada Devlet Okulları, uluslararası öğrencilerin ortaokul eğitimi almak için harika bir seçenektir. Neden Kanada’da Lise okumalıyım? başka bir cevabıdır.

Kanada eğitim sistemi, 9-12. Sınıflardan (Quebec 9-11. Sınıflar) liseye giren öğrencilere sahiptir. Bu süre zarfında, üniversite kabulüne hazırlanmak için giderek daha zorlayıcı dersler alırlar. Okuldan sonra uluslararası öğrenciler, spor takımları, sanat kulüpleri, tiyatro, model BM, sosyal adalet ve liderlik grupları dahil olmak üzere müthiş müfredat dışı etkinliklere katılabilirler.

Kanada Devlet Okulları’nın en büyük avantajlarından biri, çalışma vizesi bulunan yabancı öğrencilerin istedikleri takdirde birkaç yıl kalabilmeleridir. Tabii ki, bazı uluslararası öğrenciler bir dönem veya bir yıl boyunca Kanada’nın bir tadına bakmak istiyorlar. Educatius Group’un SELECT Canada programında her şey mümkün!

Kanada Devlet Liselerinin Avantajları 

Uluslararası öğrenciler Toronto, Montreal, Britanya Kolombiyası, Alberta ve Newfoundland gibi en şaşırtıcı yerlerden bazılarında devlet liselerine gidebilirler. Ve konuma ek olarak birçok faktöre dayalı bir devlet okulu bölgesi seçebilirler!

Kanada Devlet Okullarımız bilim, matematik, İngilizce ve beşeri bilimler dahil olmak üzere birinci sınıf bir müfredat sunmaktadır. Ve Kanada Devlet Liseleri’nin birçoğu daha da fazlasını sunmaktadır:

 • IB programları
 • STEM programları 
 • Spor veya Dans Akademileri
 • Fransız daldırması
 • Odaklı Konsantrasyonlar – Ontario’da bunlar Multimedya, İletişim, Sağlık ve Zindelik, İşletme, Çevre ve daha birçok konuda Özel Yüksek Beceri Bölümleri (SHSM) olarak bilinir.

Dahası, birçok Kanada Devlet Lisesi, İngilizce seviyesi düşük olan uluslararası öğrenciler için inanılmaz bir desteğe sahiptir. Öğrenciler, Kanadalı öğrencilerle birlikte bir liseye devam ederken, dillerini hızla geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli seviyelerde ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) kurslarına yerleştirilebilir.

Kanada Yatılı Okuluna Başvurun 

Kanada’daki Yatılı Okullar, uluslararası öğrencilere kendini geliştirmeye önem veren prestijli bir kurumda çalışma fırsatı sunar. Bu liseler genellikle rekabetçi ve seçicidir ve büyük potansiyele sahip öğrencileri kabul ederler. 

Kampüste yaşamak, uluslararası öğrencilerin deneyimli fakülte ve personelden oluşan bir ekip tarafından 7/24 desteklendiği anlamına gelir. Öğrenciler kampüse kısa bir yürüyüş ve her gün sağlıklı bir yemek seçeneğine sahiptir. Düzenli bir etkinlik programı tüm öğrencileri meşgul eder.

Öğrenciler Kanadalı ve diğer uluslararası öğrencilerle bütünleşir ve yakın ve uzun süreli ilişkiler kurarlar. Kraliyet ailesi üyeleri, gelecekteki sanatçılar, iş girişimcileri ve hükümet liderleri genellikle yatılı okullara gitmektedir ve yarının liderleriyle iletişim kurma fırsatı inanılmazdır. 

Neden Kanada’da Lise okumalıyım? diğer cevap Kanada’da lise ücretleridir.

Kanada’da Lise Ücretleri

Uluslararası öğrencilerin Kanada devlet okullarına devam etmeleri için verilen ücretler, eğitim, sevecen bir Kanada Ev Sahibi Ailesi ile yaşamak ve sürekli denetim ve desteği içerir. Kanada’da Lise Ücretleri, bir akademik yıl için yaklaşık 23.000 ABD Doları ile 36.000 ABD Doları arasında değişebilir. Toronto gibi büyük şehirler en pahalı ve daha küçük yerlerdir (daha az sayıda uluslararası öğrencinin olduğu yerler) daha ucuzdur.

Kanada Liseleri Listesi


LİSE ADIKENTDURUMİKİNCİ BİR DİL OLARAK İNGİLİZCEÜNİVERSİTE KABUL ORANIÖĞRENCİ SAYISI
Edmonton Devlet OkullarıEdmontonAlbertaEvetN / A500
Medicine Hat Devlet Okulu Bölümüİlaç ŞapkasıAlbertaEvetN / A1100
Livingstone Range Okul BölümüMacleod KalesiAlbertaHayırN / A1275
Golden Hills Okul BölümüStrathmore, AlbertaAlbertaEvetN / A600
Vancouver Okul KuruluVancouverBritanya KolumbiyasıEvetN / A750
Peace River North Okul BölgesiJohn KalesiBritanya KolumbiyasıEvet% 90,001200
Qualicum Okul BölgesiParksville, BCBritanya KolumbiyasıEvetN / A875
Langley OkullarıLangleyBritanya KolumbiyasıEvetN / A800
Gulf Adaları Okul BölgesiSalt Spring Island, BCBritanya KolumbiyasıEvetN / A600
New Brunswick Fransız Uluslararası Öğrenci ProgramıShediacYeni brunswickHayırN / A600