Online 7 Ders ile OSSD Diploması

Okulunda gördüğün dersleri saydırarak Kanada OSSD Diploması kriterlerini sağlıyor. Kanada’ya gitmeden Online 7 ders alarak Kanada Lise diploması almanı sağlıyor.

Çift Diploma programının en büyük faydalarından biri, uluslararası öğrenciler için benzersiz bir üniversiteye giriş modeline sahip olmasıdır. 12. Sınıf seviyesinde, öğrenciler üniversite programınıza hazırlık olarak İngilizce hariç 6 dersi tamamlarlar. Bu süreçte Rosedale Akademisi gireceğiniz üniversiteye göre dersleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Çift Diploma  programında keyifli bir öğrenme süreci vardır ve performans önemlidir. Her ders %70 ödev ve %30 Final Sınavı/Proje olarak farklılaşmış bir değerlendirme süreci kullanıyor. Final sınavı performansından ziyade bilgi edinme ve geliştirme üzerine odaklanmıştır.

Bu, öğrencilerin öğrenme ve ders materyallerini anlamalarında kendilerini sürekli geliştirmeleri için bir öğrenme tekniğidir.

Öğrenciler, 12. sınıfta aldıkları 6 dersin not ortalaması ile üniversitelere başvururlar.   

Rosedale çift Diploma programında, yüksek İngilizce seviyesine sahip büyük öğrenciler için 1 yıllık bir yol programı sunuyoruz.

 Öğrenciler 1 yıllık Üniversite yolu programına 11. sınıftan itibaren kayıt olabilirler.

 Program basit bir süreç izler: 

1-takip etmek istediğiniz üniversite programına dayalı akademik bölümünüzü seçin.  

2-Rosedale yerel ortağı okul kurslarınızı gözden geçirecek ve almanız gereken OSSD  derslerini seçecektir.

3-OSSD diplomanızı almak için derslerinizi, Ontario temel yeterlilik testini ve Topluluk liderlik hizmetini tamamlayın  

Çift diploma 1 yıllık programda öğrenciler 12. sınıfta 6 dersi tamamlarlar. Derslere başlamadan B1 Seviyesinde ingilizce şartı vardır.