Ontario Lise Diploması Nedir?

Şunu anlamak çok önemlidir: Ontario Lise Diploması , dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerce kabul edilmiştir.  OSSD, üniversiteye kabul edilme sürecinde değerlendirmede Kanada diplomasına sahip bir öğrenci gibi kolaylıkla Kanada üniversitelerine başvurmanızı sağlar.

Yerel ulusal diplomaları ile üniversitelere başvuran öğrenciler transkriptlerini ve ek doğrulama belgelerini Kanada’daki üniversitelere sunmak zorundadır. Bu da başvuru sürecini daha uzun ve daha pahalı hale getirir.

Tabloda Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’den en iyi 3 üniversitenin bir örneğinde olduğu gibi için üniversiteler web sitelerinde OSSD diploması alan öğrenciler için akademik gereklilikleri tanımlıyorlar.

Ontario Lise Diploması Kanada’daki Toronto Üniversitesi’nde gördüğünüz gibi, uluslararası başvurularla oluşan havuzda OSSD ile başvuranlar daha avantajlilar.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Michigan Üniversitesi’ne kabul şartı 5 OSSD dersine göre değerlendirilir ve bir SAT sınavı tamamlamanız gerekmez.

Oxford Üniversitesi’ne % 85 not ortalaması olan en iyi 6 OSSD kursunuzu sunuyorsunuz. Herhangi bir A Seviyesi sınavı yapmanız gerekmez.

Ontario Lise Diploması (OSSD) ile üniversiteye başvurduğunuzda bu sorunlar olmaz. İngiltere ve Avustralya’da ise uluslararası öğrencilerin akademik çalışmalarına başlamadan önce pahalı ve stresli A-Seviye sınavlarını veya üniversite hazırlık programlarını tamamlamaları gerekmektedir. Ontario Lise Diploması ile A Seviye sınavlarına girmeniz gerekmez ve üniversitedeki akademik programınıza başlamadan önce 1 yıllık pahalı bir üniversite hazırlık programına girmeniz gerekmez.

ONTARİO LİSE DİPLOMASI AVANTAJLARI

ABD’de, OSSD Kanada diplomasına sahipseniz birçok Amerikan üniversitesi SAT sınavına ihtiyaç duymayacak.

Singapur’da, 12. Sınıf İngilizce Ontario Lise Diploması kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerin kabul için IELTS veya TOEFL sınavına girmeleri zorunlu değildir. Bunlar OSSD programının birçok yararından bazılarıdır.

Rosedale Akademide OSSD Kanada diploması aldığınızda, dünyanın dört bir yanından başarılı mezunlar üreten ve dünyanın en iyi üniversitelerine kabul edilen başarılı mezunlar yetiştiren bir programa kayıt olursunuz.

Diğer yazımızı okuyun  Kanada Online Lise Eğitimi

Rosedale Akademiden mezun olanların% 96’sı Avustralya, Kanada, İngiltere ve ABD’deki en iyi kuslararası üniversiteler tarafından kabul gördü.

Öğrencilerimiz, dünyadaki ortalama 4,7 üniversiteden giriş teklifi alırlar. Burada, Rosedale mezunlarının kabul aldığı en iyi üniversitelerin listesini görebilirsiniz.

Bu, Rosedale Akademideki akademik ekibimiz için çok önemlidir, çünkü bu sonuç çocuğunuzun en iyi üniversitelere kabul edilmek için küresel olarak kabul edilen çevrim içi öğrenme yoluyla yüksek kalitede bir Kanada eğitimi alacağını kanıtlar.

Ontario Lise Diploması ile Dünyanın herhangi bir üniversitesine kabul başvurusunda bulunabilmenin yanı sıra, bir Rosedale ortak kurumunda da eğitim almayı seçebilirsiniz. Rosedale ortak kurumları, kurslarımızın kalitesini ve öğrencilerimizin başarı ve performansını tanır. Rosedale ortakları, OSSD programını Rosedale Akademiden başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler için üniversitelerinde bir kontenjan ayırmaktadır. Erken kabul ek olarak, Rosedale mezunları, diğer uluslararası öğrencilere verilmeyen önem verilir ve özel burslar almaya hak kazanmaktadır. Gelecek 3 slaytta, partner üniversitelerimizin 3’ünü ve Rosedale mezunlarına sağladıkları özel avantajları vurgulayacağız.