Kanada Diplomasının Avantajları

NİÇİN ROSEDALE AKADEMİ?

Rosedale Akademinin merkezi Toronto, Ontario, Kanada’dadır. Rosedale Akademi, Kanada’daki Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenen özel bir Ontario çevrim içi lisesidir.  668728 BSID Bakanlığı sertifika numarasına sahiptir. Rosedale Akademi, 21. yüzyılın dijital e-öğrenme eğitim teknolojisi ile dünyanın her yerinden öğrencilerin kendi ülkelerinden ayrılmadan Kanada’da eğitim almalarını sağlar. Ontario lise müfredatını uygulama konusunda uzmanlaşmıştır. Rosedale Akademinin dünya çapında Brezilya, Çin, Madagaskar, Nijerya, Peru ve Vietnam’da Rosedale özel programlarını sunan 30’dan fazla ortağı vardır. Rosedale Akademide 3.000’den fazla kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.

ULUSAL DIPLOMA’YA EK OLARAK NEDEN  ULUSLARARASI DİPLOMA ALMAYASINIZ


Öğrencilerin, yerel diplomalarına ek olarak uluslararası bir diploma almalarının birçok faydası vardır. Kanada‘da lise okumak en avantajlısıdır. Bu avantajlar şunları içerir:

1 – Uluslararası bir lise diploması ile Uluslararası üniversitelerde okumak için mükemmel bir akademik hazırlık sağlamak. OSSD, İngilizce konuşulan üniversitelerde akademik başarıya hazırlanmak için yerel diplomadan farklı bir öğrenme modeli kullanır.

2 – Kanada‘da lise okumak ve okuyarak, akademik İngilizce becerilerinizi, seçtiğiniz akademik alanı kendi dilinizde değil, İngilizce tamamlayarak geliştirmek. İngilizce, Matematik, İşletme ve Fen derslerini İngilizce alarak uluslar arası üniversitelere daha hazır olacaksınız.

3 – Üniversitede başarılı olmak için gereken özel becerileri edinerek uluslararası üniversitelere girin (araştırma becerileri, akademik beceriler, sunum becerileri ve eleştirel düşünme becerileri).

4 – Yerel lise diploması alırken çok çeşitli kurslar almanıza rağmen, Rosedale akademide aldığınız özel kurslar ile eğitimini almak istediğiniz üniversite bölümüne daha iyi hazırlanmak için uluslararası diploma alanında özel dersler alın. Bu programda girmek istediğiniz üniversiteye kabul edilmek için özel dersler alacaksınız.

5 – Çift diploma: Yerel ve uluslararası üniversitelere başvurabilmeniz için hem yerel yerel ve hem uluslararası diploma ile mezun olun.

Diğer yazımızı okuyun  İngilizceyi Mükemmel Öğreneceksiniz

6 – Dünyadaki en üst düzey üniversitelere giriş yapmak ve daha fazla burs almak için becerilerinizi geliştireceksiniz.

Kanada‘da lise okumak sonucunda Ontario Lise Diploması alacaksınız. Kanada Diploması (OSSD), dünyanın en iyi 5 lise eğitim sisteminden biridir. Her 2 yılda bir Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) bir eğitim değerlendirme sistemi, dünyadaki ülkelerden gelen eğitim sistemlerini değerlendirir ve öğrencilerin akademik performansını belirler. OSSD’yi tamamlayan Ontario öğrencileri, matematik, fen ve İngilizce derslerinde sürekli olarak yüksek değerlendirme puanları alıyorlar. OSSD, Kanada dışındaki öğrencilere kolay ulaşabilen, dünya çapında tanınan bir Kanada diplomasıdır.

Rosedale Akademi, Kanada‘da lise okumak için yenilikçi çevrim içi öğrenme yoluyla Ontario Lise Derslerini ve Ontario Lise Diplomasını vermeye yetkilidir.